Laserowe leczenie choroby hemoroidalnej (METODA LHP)

 • Hemoroidy, inaczej nazywane guzkami krwawniczymi, to część naturalnej struktury kanału odbytu, które pełnią kluczową rolę w uszczelnianiu i kontrolowaniu wydalania. Kiedy te guzki są nadmiernie napełnione krwią i nie opróżniają się prawidłowo, mówimy o chorobie hemoroidalnej. W takich sytuacjach może dojść do zapalenia guzków i innych tkanek odbytu.

  Objawy choroby hemoroidalnej obejmują:

  • świąd i pieczenie odbytu,
  • bezbolesne krwawienia z odbytu (pacjent zauważa małe ilości jasnoczerwonej krwi na papierze toaletowym),
  • ból i dyskomfort podczas oddawania stolca.
Image

W AM Medic, rozumiemy te dolegliwości i oferujemy nowoczesne rozwiązanie - laserowe usuwanie hemoroidów, znane jako metoda LHP (Laser Hemorrhoidoplasty). Jest to skuteczna metoda leczenia choroby hemoroidalnej we wszystkich stadiach, od II do IV, również w przypadkach chronicznego i nawracającego krwawienia.

Co to jest metoda LHP?

Zabieg LHP wykorzystuje laser do skoagulowania (utwardzenia) naczyń krwionośnych w hemoroidach. Do wnętrza guzka krwawniczego wprowadza się radialne włókno laserowe, które następnie stopniowo wyciąga. Światło lasera o długości fali 1470 nm zamyka naczynia splotów żylnych hemoroidalnych i powoduje obkurczenie tkanki łącznej. W rezultacie hemoroidy ulegają zmniejszeniu i stopniowo zanikają.

Dlaczego wybrać metodę LHP?

Laserowe leczenie hemoroidów metodą LHP ma wiele zalet:


  • Minimalna inwazyjność: Zabieg jest mniej inwazyjny niż tradycyjne metody chirurgiczne, co oznacza mniej powikłań, takich jak krwawienie czy infekcje.

  • Znikomy dyskomfort po zabiegu: Dzięki wykorzystaniu lasera, metoda LHP jest zdecydowanie mniej bolesna niż standardowe metody leczenia hemoroidów.

  • Szybka rekonwalescencja: Pacjenci, którzy poddają się zabiegowi LHP, zazwyczaj doświadczają krótszego czasu rekonwalescencji. Większość osób jest w stanie wrócić do normalnej aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu.

  • Wysoka skuteczność: Leczenie laserem LHP jest skuteczne w leczeniu hemoroidów

  • Pełne zachowanie struktur poduszek hemoroidalnych: W przeciwieństwie do niektórych inwazyjnych procedur, metoda LHP nie prowadzi do usunięcia ani uszkodzenia poduszek hemoroidalnych.

  • Kompleksowe leczenie: Metoda LHP pozwala na zaopatrzenie wszystkich chorobowo zmienionych guzków w trakcie jednej sesji zabiegowej. To znaczy, że nie jest wymagane wielokrotne podejście do leczenia.

  • Krótki czas trwania zabiegu: Procedura jest zazwyczaj szybka, zwykle trwa nie dłużej niż 30 minut, co sprawia, że jest to wygodna opcja dla pacjentów.

  • Możliwość wykonania w znieczuleniu miejscowym: Zabieg laserowego leczenia hemoroidów zazwyczaj wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, co dodatkowo minimalizuje dyskomfort pacjenta.


   Dla każdego pacjenta wykonujemy indywidualną ocenę kliniczną, aby zapewnić, że metoda LHP jest odpowiednia dla jego specyficznej sytuacji. Przygotowanie do zabiegu i jego przebieg są dokładnie omawiane z pacjentem, tak aby ten czuł się bezpiecznie i komfortowo.

   W AM Medic zależy nam na dostarczeniu naszym pacjentom najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych metod leczenia. Dlatego jesteśmy dumni z oferowania laserowego leczenia hemoroidów metodą LHP jako części naszej szerokiej gamy usług proktologicznych.

   Jeśli cierpisz na objawy choroby hemoroidalnej i chciałbyś dowiedzieć się więcej o metodzie LHP, skontaktuj się z nami, aby umówić konsultację. Nasz zespół doświadczonych specjalistów jest gotowy, aby pomóc Ci na każdym etapie procesu leczenia.

CENNIK
PROKTOLOGIA    
KONSULTACJA PROKTOLOGICZNA - PIERWSZA WIZYTA z ew.anoskopią 350 zł
KONSULTACJA PROKTOLOGICZNA - KOLEJNA WIZYTA z ew. anoskopią 300 zł

PROKTOLOGIA ZABIEGI  
   
REKTOSKOPIA z konsultacją 600 zł
NACIĘCIE ROPNIA OKOŁOODBYTNICZEGO od 800 zł
WYCIĘCIE KŁYKCIN ODBYTU od 2 000 zł
WYCIĘCIE/NACIĘCIE ZAKRZEPU ŻYLAKOWEGO od 700 zł
GUMKOWANIE HEMOROIDÓW METODĄ BARONA - JEDEN ZABIEG 400 zł
DRENAŻ PRZETOKI OKOŁOODBYTNICZEJ od 1 200 zł
WYCIĘCIE ŻYLAKA ODBYTU od 1 300 zł
WYCIĘCIE PRZETOKI ODBYTU od 2 000 zł
SZCZELINA ODBYTU - LECZENIE TOKSYNĄ BOTULINOWĄ od 1 800 zł
LASEROWE LECZENIE CHOROBY HEMOROIDALNEJ (METODA LHP) 5 100 zł
LASEROWE LECZENIE PRZETOKI ODBYTU (METODA FiLaC) 5 100 zł
LASEROWE LECZENIE TORBIELI KRZYŻOWEJ (METODA SiLaC) 5 100 zł