PSYCHODIETETYKA

Psychodietetyka to interdyscyplinarna dziedzina, która łączy wiedzę z zakresu żywienia i psychologii. Koncentruje się na zrozumieniu, jak nasze emocje, myśli i nawyki wpływają na sposób, w jaki się odżywiamy, a także w jaki sposób jedzenie oddziałuje na nasze samopoczucie i ogólne funkcjonowanie. Czym zajmuje się psychodietetyk? Psychodietetyk zajmuje się szerokim spektrum problemów związanych z żywieniem i psychiką, takich jak:

  1.  Jedzenie pod wpływem emocji: Pomaga zrozumieć związek między emocjami a jedzeniem oraz wspiera w wypracowaniu skutecznych strategii radzenia sobie z nimi.
  2.  Błędne koło odchudzania: Wspiera w wyjściu z restrykcji żywieniowych oraz uczy jak budować długoterminowe nawyki.
  3. . Zaburzenia odżywiania: Pomaga odzyskać zdrową relację z jedzeniem i ciałem u osób chorujących na zaburzenia odżywiania, takie jak: anoreksja, bulimia, napadowe objadanie, ortoreksja, czy bigoreksja.
  4. . Nadwaga i otyłość: Opracowuje spersonalizowane plany żywieniowe, edukuje i motywuje do zmiany nawyków żywieniowych, aby poprawić stan zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.
  5. . Budowanie zdrowszych nawyków: Edukuje o zasadach zdrowszego odżywiania oraz wspiera w osiąganiu i utrzymaniu celów związanych z dietą i aktywnością fizyczną.
Czym różni się psychodietetyk od dietetyka? 

Choć zarówno psychodietetyk, jak i dietetyk mają podobne cele dotyczące poprawy zdrowia poprzez żywienie, to psychodietetyk skupia się również na aspektach emocjonalnych i psychologicznych związanych z jedzeniem. Dzięki temu podejściu psychodietetyk pomaga nie tylko w dostosowaniu diety, ale również w radzeniu sobie z emocjami i zmianą nawyków żywieniowych w dłuższej perspektywie. 

Jak pracuje psychodietetyk? 

Psychodietetyk uwzględnia indywidualne potrzeby każdego pacjenta. Korzysta z szeregu narzędzi, pozwalających na zrozumienie schematów myślenia, a co za tym idzie-zachowania. Poprzez rozmowy, edukację żywieniową, a także narzędzia psychodietetyczne, pomaga w budowaniu długoterminowych nawyków. Dzięki temu pacjenci otrzymują wsparcie emocjonalne w procesie osiągania zdrowia fizycznego i psychicznego. Wybierając psychodietetyka, masz szansę na odkrycie nowego, zdrowszego podejścia do jedzenia oraz wsparcie w osiągnięciu swoich celów zdrowotnych. Skorzystaj z naszych usług psychodietetyka i odkryj, jak zdrowe odżywianie może wpłynąć pozytywnie na Twoje życie!

CENNIK
PSYCHODIETETYK  
   
Monika Grzelak  
KONSULTACJA PSYCHODIETETYCZNA PIERWSZA WIZYTA 250 zł
KONSULTACJA PSYCHODIETETYCZNA KOLEJNA WIZYTA 180 zł
INDYWIDUALNY MODEL ŻYWIENIOWY  250 zł
KONSULTACJA PSYCHODIETETYCZNA PIERWSZA WIZYTA - WIDEOPORADA 250 zł
KONSULTACJA PSYCHODIETETYCZNA KOLEJNA WIZYTA - WIDEOPORADA 180 zł
   
   
PRZYGOTOWANIE DO ANALIZY SKŁADU CIAŁA
  • Na badanie Pacjent powinien zgłosić się wypoczęty.
  • Należy zgłosić się na czczo (co najmniej 3 godziny), nie należy pić przynajmniej 2 godziny przed pomiarem.
  • W ciągu doby poprzedzającej badanie nie należy pić płynów zawierających kofeinę (kawa, mocna herbata, energy drink) ani alkoholu.
  • W miare możliowści w ciągu 30 minut przed badaniem oddać mocz.
  • Niewskazane jest wykonywanie badania bezpośrednio po intensywnym wysiłku fizycznym,
  • Na czas pomiaru należy usunąć telefon komórkowy lub inne podobne urządzenia z kieszeni.

Nie należy wykonywać pomiaru:

  • u kobiet ciężarnych;
  • u osób chorych na padaczkę;
  • u osób z metalowymi implantami, np. rozrusznikiem serca, stentami, metalowymi szwami w sercu, innymi dużymi implantami, endoprotezami;
  • u osób z wszczepionymi urządzeniami nadającymi sygnał elektryczny, np. sztuczne serce, płuco-serce;
  • u osób korzystających z różnego rodzaju stymulatorów elektronicznych.

Specjaliści